Pvc Pencerenin Avantajları


Pvc Pencerenin Avantajları

1. PVC pencereler enerji verimliliğinde Bir Numaradır - Pencere çerçevesi, enerji ve uygun maliyetli ısı yalıtımının desteklenmesinde belirleyici bir rol oynar. PVC'den üretilen pencere profilleri, alüminyum veya ahşap pencerelerle karşılaştırıldığında üst sıralarda yer alır. Daha iyi yalıtım değerlerine sahiptirler ve enerji ve ısıtma maliyetlerini azaltabilirler. Pasif ev standardında PVC pencere çerçeveleri kullanıldığında özellikle yüksek bir enerji tasarrufu potansiyeli vardır. Günümüzde pasif ev pencereleri, son teknoloji PVC profilleri ve artık oldukça yaygın olan üçlü cam kullanılarak verimli ve uygun maliyetli bir şekilde üretilebilmektedir.

2. PVC pencereler çok iyi bir maliyet-fayda oranına sahiptir - PVC pencereler, hem satın almada hem de tüm yaşam döngüsü boyunca net maliyet avantajları sunar. Ahşap çerçeveler, PVC profillerden yaklaşık %20-30 daha pahalıdır ve alüminyum pencereler yine en pahalı alternatifi temsil ederek %30 daha pahalıdır. Hizmet ömrü boyunca yüksek enerji tasarrufu potansiyeli ve minimum bakım nedeniyle, uzun vadede maliyetlerden de tasarruf edilir.

3. PVC pencerelerin bakımı kolaydır - Yüksek kaliteli PVC pencerelerin bakımı son derece kolaydır ve minimum bakım gerektirir. Ahşap pencereler ise yaklaşık iki yılda bir camlanmalı ve 5 yılda bir boyanmalıdır. Son teknoloji ürünü PVC granül, hava şartlarına karşı son derece dayanıklı ve ışığa dayanıklıdır. Pürüzsüz profil yüzeylerinin kolay bakım özelliği sayesinde pencere çerçevelerini temizlemek için ihtiyacınız olan tek şey bulaşık deterjanıdır.

4. PVC pencereler son derece dayanıklıdır - Ahşaptan yapılmış pencerelerin aksine, PVC pencereler özellikle uzun bir hizmet ömrüne sahiptir. Yüksek kaliteli pencereler, bozulma direnci ve yıllarca yüksek işlevsellik düzeyi ile öne çıkıyor. En az 50 yıllık uzun hizmet ömürlerine dayanarak PVC pencereler, bir mülkün değerini korumak açısından da mükemmel bir yatırımdır.

Blog

Diğer İçerikler